Icopal logo - hydroizolácia, asfaltové pásy, hydroizolácia základov

SKYPARK s hydroizoláciou od Icopalu

Na jednej z nových dominánt Bratislavy sa podieľal aj Icopal. Na kopcovitý terén zelenej terasy, parku a podzemného parkoviska bolo použité najlepšie a najodolnejšie riešenie spomedzi dostupných hydroizolácii na trhu – GRAVIFLEX 5,2 GREEN ROOF.

Na umelo vytvorenom kopcovitom teréne medzi budovami SKY PARKU projektant hľadal riešenie, ktoré by dokázalo efektívne zamedziť priesakom vody,  bolo by vhodné na napojenie hydroizolácie spodnej stavby a súčasne odolné voči dlhodobému mechanickému poškodeniu. Icopal spolu s projektantom prišli s riešením na mieru – komplexný hydroizolačný systém dvojvrstvový Elastobit GG40 + GRAVIFLEX Green Roof, ktorý rieši všetky tieto aspekty vrátane špeciálnej dilatácie a napojenia na stenu. Ten pozostáva z dvojvrstového plnoplošne hydroizolačného systému z modifikovaných asfaltovaných pásov, ktoré majú hrúbku viac ako 1 cm v porovnaní so syntetickými fóliami, ktorých hrúbka sa pohybuje okolo 1,5 milimetra.

Realizované riešenie od Icopalu umožnilo vybudovať na týchto miestach bohatú vegetáciu, park či dobre izolovanú strechu parkoviska, ktorá dokáže plniť svoj účel bezchybne a  dlhodobo bez nutnosti náročných opráv.

 

 

 

 

 

 

 

Ako by malo vyzerať mestské bývanie budúcnosti nám ukázal obytný komplex Eufemias Hage v nórskom Osle

Obytný komplex je súčasťou jedného z najväčších mestských rozvojových projektov všetkých čias. V komplexe býva 10 000 obyvateľov a nachádza sa v ňom takmer 20 000 komerčných priestorov.

Na strešnej terase sa obyvatelia budovy môžu stretávať s priateľmi. Na streche majú vyhradenú vlastnú strešnú záhradku na pestovanie zeleniny.  Projekt bol ocenený za svoj udržateľný a moderný dizajn a je prvým projektom,
ktorý získal hodnotenie BREEAM-NOR – veľmi dobrý.

Developeri komplexu využili na spoluprácu aj spoločnosť BMI. Naši nórski kolegovia poskytli podporu pri projektovaní a plánovaní a podieľali sa na zabezpečení dodania zelenej strechy s rozlohou 1 300 m².