Icopal logo - hydroizolácia, asfaltové pásy, hydroizolácia základov

Asfaltová lepenka

Asfaltová lepenka nazývaná aj ako asfaltový pás, alebo ipa lepenka. Dnes už existujú na trhu rôzne prevedenia asfaltový lepeniek. Nižšie nájdete aj rýchle odkazy k popisom lepeniek.

Asfaltové lepenky oxidované

Takzvané oxidované asfaltové lepenky sú tie „tradičné“ lepenky štandardnej kvality. Používajú ich najmä kvôli cenovej dostupnosti napriek tomu, že ich odolnosť je najnižšia napr. oproti lepeniek z modifikovaného kaučuku.

Oxidované asfaltové lepenky sa trhajú najľahšie a sú menej odolné proti fyzickému poškodeniu. Preto oxidované lepenky majú kratšiu životnosť oproti lepeniek napr. z modifikovaného kaučuku.

Asfaltové lepenky z modifikovaného kaučuku

Modifikovaný pás znamená, že materiál lepenky je obohatený o kaučuk. Kaučuk je základom napr. aj automobilových pneumatík, čo im dáva vlastnosť pružnosti. Tú istú pružnosť dostáva aj asfaltová lepenka, preto je táto lepenka mimoriadne odolná proti pretrhnutiu, ľahšie sa montuje pri nižších teplotách (až do 0 Co) a má dlhšiu životnosť oproti štandardným pásom.

Asfaltové lepenky Speed Profile

Toto označenie lepeniek znamená, že spodná strana lepenky nie je „hladká“, ako pri štandardných pásoch. Speed Profile lepenka má hrebeňový profil, čím sa oveľa pevnejšie uchytí o podklad, aj natavovanie je rýchlejšie až o 30% oproti štandardnej lepenke.

Pozor! Speed Profile pás potrebuje aj nižšiu teplotu pre natavovanie. To znamená až 25%-nú úsporu plynu, čím je šetrnejší aj životnému prostrediu.

Nižšie nájdete zoznam asfaltových lepeniek aj podľa účelu použitia.

  • Vrchné a spodné lepenky
  • Pre novostavby a rekonštrukcie

Asfaltová lepenka vyššej triedy


  • Parozábrany, podkladové asfaltové lepenky
  • Aplikácia bez natavovania

Zoznam samolepiacich asfaltových lepeniek

  • Vrchné a spodné asfaltové lepenky
  • Pre cenovo výhodné riešenia

Štandardné oxidované asfaltové lepenky

  • Pre rýchlu rekonštrukciu starej strechy
  • Vyzerá ako škridla

Asfaltové lepenky pre šikmé strechy

Modifikované asfaltové lepenky

Speed Profile SBS lepenky